ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גינות מעוצבות עם שלל תוספות

ראשי / עיצוב גינות / גינות מעוצבות עם שלל תוספות

בדומה לעיצוב הבית, עיצוב הגינה מבטא את האישיות שלכם. קרוב לוודאי שהסגנון, האלמנטים והצמחייה שתבחרו מאפיינת אתכם ואת סגנון החיים שבחרתם לעצמכם. יש שלל צמחים, עצים ופרחים לעיצוב הגינה כפי שחלמתם עליה. יחד עם תוספות ואלמנטים במגוון רחב של עיצובים כמו בריכה, חלוקי נחל, דשא סינתטי ועוד. כל אלה יהפכו את הגינה למרהיבה ואלגנטית או לססגונית במראה הכפרי הטבעי וכיד הדמיון הטובה. 

גינות מעוצבות - מה אנחנו מציעים

עיצוב גינה מתחיל בדמיונכם, בהתבוננות על המרחב, איך תיראה גינת החלומות שלכם בעיני רוחכם. האם יהיה בה אלמנט מרכזי, כמו בריכה או פרגולה, האם תעצבו אותה בקונספט מסוים, מודרני, יפני, צרפתי, כפרי ועוד.
במהלך התכנון כדאי לבצע בחירה מוקפדת של הצמחייה בהתאם לסגנון המוביל, בחירה של צבעים שישלטו בגינה ובחירה של ריהוט, תאורה ופריטי עיצוב אחרים, תוך התחשבות בצרכי התחזוקה של הגינה בעתיד, האקלים וסביבת העבודה.

בשורות הבאות נפרט על 3 אפשרויות לעיצובים מובילים, אשר אנחנו בנטע גינון מאוד אוהבים והלקוחות לא מפסיקים לפרגן גם כעבור שנים רבות.

גינות מעוצבות עם בריכות

בריכת שחיה או בריכת נוי הן אלמנטים אשר מוסיפים לגינה אלגנטיות ויוקרה. בתהליך העיצוב של הנוף הסובב את הבריכה צריך לקחת בחשבון שיקולים של התאמה לעיצוב הכולל של הבית עצמו, תחזוקה קלה, שיקולי פרטיות והסתרת הפעילות בבריכה ובגינה מעיני זרים וכן שיקולי בטיחות סביב הבריכה ובבריכה עצמה.  

גינה מעוצבת עם בריכה מהווה אתגר מבחינת עבודות התחזוקה הדרושות ולכן יש להיערך לכך מבעוד מועד ולחשוב על שלל האלמנטים הדרושים והשפעתם. בסביבת הבריכה, רצוי לבחור בעצים וצמחים שאינם משירים עלים ואינם בעלי פירות מלכלכים, כאלה שמלבד הללכלוך הרב שיוצרים בסביבת הבריכה יכולים גם להגביר סכנת החלקה. חשיבות עליונה יש לתת לנושא הפרטיות של מי ששרוע בבגד ים ליד הבריכה או מי שנוהג לשחות בה, בדרך כלל זה אתם והאורחים שלכם. פרטיות אפשר לקבל באמצעות גדר חיה או צמחים הנישאים לגובה ויוצרים חוצץ ביניכם לבין סביבתכם. 

גינות מעוצבות עם בריכות במרבית המקרים תיראנה נהדר אך עלולות לטמון בחובן סכנה ולכך יש להיערך מבעוד מועד. על המשטחים שבסמוך לדופן הבריכה להיות מרוצפים באבן, עץ או חומר בטוח אחר ללא סכנת החלקה. רצוי להתקין גדר התוחמת את אזור הבריכה, ועל אחת כמה וכמה כאשר יש תינוקות, פעוטות או ילדים שעלולים בשנייה אחת של חוסר תשומת לב או השגחה ליפול למים. בנוסף, יש גם אפשרות להתקנה של מעקה זכוכית שימנע את הגישה לבריכה. יתר על כן, קיימות היום גם מערכות חכמות המאפשרות זיהוי של נפילות למים בזמן אמת.

גינה מעוצבת לצד בריכה
בריכה לצד גינה מעוצבת - נטע גינון

גינות מעוצבות עם דשא סינתטי

גינה עם דשא סינתטי
גינות מעוצבת עם דשא סינתטי

כאשר אתם בוחרים בעיצוב גינה עם דשא סינתטי, אתם בוחרים לנצל את היתרונות הרבים שיש לדשא הסינתטי על פני הדשא הטבעי. היתרון הראשון שיש לדשא סינתטי הוא החיסכון. הפחתה בכמות המים שמובילה להקטנה בעלויות התפעול של הגינה.

החסכון מתבטא גם בעלויות התחזוקה המופחתות, דשא סינתטי אינו זקוק לתחזוקה שוטפת מלבד ניקיון או תיקון חלקים שמתבלים. זהו למעשה משטח עמיד שלא נגרם לו נזק אם מעמידים עליו חפצים וריהוט.  

לגינות מעוצבות עם דשא סינתטי יש צבע אחיד, הדשא אינו מצהיב בשל קרינת השמש ולא נוצרות בו קרחות. המראה הוא אחיד וירוק ואם שומרים על ניקיון הדשא ומסלקים עלים נושרים, הגינה נראית מסודרת בכל עת.

קיימים הבדלים בין סוגי הדשא השונים. יש כאלה המיוצרים בסין והם זולים יותר וכאלה יקרים ואיכותיים המיוצרים באירופה. בדרך כלל מומלץ לבחור באיכות על פני מחיר. דשא איכותי יהיה עמיד לאורך זמן וגם תקבלו עבורו תקופת אחריות ארוכה יותר. 

לא פחות חשובה היא איכות ההתקנה. בחרו מתקין עם ידע מתאים שמכיר את הטכניקות והחומרים המיועדים להנחת התשתית ולהתקנת הדשא הסינטטי.

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל

חלוקי נחל הם בדרך כלל, אבנים טבעיות, במראה חלק ובמגוון צבעים. בטבע ניתן לראות אבנים אלה במקווי מים, ליד נחלים ובריכות. המים מחליקים על האבן ויוצרים את המרקם החלק שלה. 

חלוקי נחל הם אביזר עיצובי שנפוץ בגינות רבות. השימושים של חלוקי הנחל הם רבים והם משמשים לחיפוי, בניית שבילים, מתאימים לתיחום וגידור של  אזורים או ערוגות בגינה. 

הגוונים השונים של חלוקי הנחל, לבן, גווני חום, גווני אפור ועד שחור, מאפשרים משחק ושילובים מעניינים ואפשרות עיצוב בצורות גיאומטריות שונות בהתאמה לסגנון מודרני.

יש לחלוקי נחל יתרון כאשר בוחרים לשתול בגינה צמחיית מים. גינות מעוצבות עם חלוקי נחל תהיינה חסכוניות במים. חלוקי הנחל מסייעים למנוע את התאדות המים בצמחים ולהפחתת השקיה. מומלץ להניח אותם קרוב ככל האפשר לצמחיה. 

גינות מעוצבות עם בריכות וחלוקי נחל משרות אווירה אקזוטית ומספקות מראה עוצר נשימה, אין מי שישאר אדיש להן.

כאשר חפצים בגינה מעוצבת עם חלוקי נחל ובריכה, כדאי להצטייד בפרחים מתאימים כגון יקינטון, אירוס, נופר, שבטבט או לריופה.

את הבריכה מקימים בעזרת חפירה מוקדמת בהתאם לגודל הרצוי, ביצוע איטום מסיבי על ידי שימוש ביריעות PVC או הנחת בריכה ייעודית. לאחר שהנחנו את היסודות נתחם את השטח בעזרת חלוקי נחל, איתם ניצור את העיצוב, ולאחר מכן כל שנותר הוא למלא מים ולהנות מהבריכה.

גינה מעוצבת עם חלוקי נחל
גינה בעיצוב חלוקי נחל

גינות מעוצבות עם דק

גינה מעוצבת עם דק
בניית דק איפאה

גינה מעוצבת עם דק יכולה לכלול אלמנטים נוספים כגון בריכת שחייה או בריכת דגים. דק איכותי יכול להוסיף מראה כפרי לכל גינה שהיא, ולהקל מאוד על מלאכת התחזוקה.

כיום ישנם סוגים רבים של דקים, החל מדקים מעצים איכותיים ועד דקים סינתטיים לחלוטין. הדקים מגיעים במגוון צבעים וניתן לשלב אותם עם מגוון רחב של צמחייה.

גם כאשר מדובר בגינות גג אז דק הוא אחד הכוכבים הראשיים. גינת גג מעוצבת עם דק היא אופנתית מאוד וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. דק אשר חשוף לשמש ישירה מתחמם ומתקרר מהר מאוד, לרוב מהר יותר מאשר משטחי אבן ולכן מתאים לגינות עם שמש ישירה.

כדאי מאוד להקפיד על בחירת דק מסוג שאינו מחליק, בייחוד עם מדובר על גינה מעוצבת עם בריכה ודק לצדה.

אנחנו ממליצים להשקיע בסוג איכותי של דק, הן אם מדובר על דק סינטטי והן אם מדובר על עץ אמיתי. כמו כן, יש לתחזק את הדק על מנת לשמור על מראה טבעי וחוסן לאורך שנים.

גינות מעוצבות של נטע גינון

לסיכום, בתחום עיצוב הגינות יש שלל תוספות, בין אם מדובר בגינות מעוצבות שיש בהן בריכה, חלוקי נחל או דשא סינתטי מומלץ לתכנן מראש את מראה הגינה ולהתייעץ עם מומחים בתחום. מומחים לעיצוב גינות עם ניסיון רב, יוכלו להתרשם מהשטח, האקלים והסביבה ולתת את חוות הדעת שלהם אודות סוג הגינה המועדף עליכם. הם יוכלו להסביר את היתרונות והחסרונות של כל אלמנט ולספק לכם תובנות נוספות עליהן לא חשבתם. זכרו כי סוף מעשה במחשבה תחילה, ותכנון גינה מדוקדק וקפדני עתיד להיות חסכון של ממש לאורך זמן ולספק מראה מרהיב לאורך שנים.