ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל ושלל תוספות

ראשי / עיצוב גינה / גינות מעוצבות עם חלוקי נחל ושלל תוספות

בדומה לעיצוב הבית, עיצוב הגינה מבטא את האישיות שלכם. קרוב לוודאי שהסגנון, האלמנטים והצמחייה שתבחרו מאפיינת אתכם ואת סגנון החיים שבחרתם לעצמכם. יש שלל צמחים, עצים ופרחים לעיצוב הגינה כפי שחלמתם עליה. יחד עם תוספות ואלמנטים במגוון רחב של עיצובים כמו בריכה, חלוקי נחל, דשא סינתטי ועוד. כל אלה יהפכו את הגינה למרהיבה ואלגנטית או לססגונית במראה הכפרי הטבעי וכיד הדמיון הטובה. 

גינות מעוצבות - מה אנחנו מציעים

עיצוב גינה מתחיל בדמיונכם, בהתבוננות על המרחב, איך תיראה גינת החלומות שלכם בעיני רוחכם. האם יהיה בה אלמנט מרכזי, כמו בריכה או פרגולה, האם תעצבו אותה בקונספט מסוים, מודרני, יפני, צרפתי, כפרי ועוד.
במהלך התכנון כדאי לבצע בחירה מוקפדת של הצמחייה בהתאם לסגנון המוביל, בחירה של צבעים שישלטו בגינה ובחירה של ריהוט, תאורה ופריטי עיצוב אחרים, תוך התחשבות בצרכי התחזוקה של הגינה בעתיד, האקלים וסביבת העבודה.

בשורות הבאות נפרט על 4 אפשרויות לעיצובים מובילים, גינות מעוצבות עם חלוקי נחל, עם בריכה, דק ודשא סינטטי, אשר אנחנו בנטע גינון מאוד אוהבים והלקוחות לא מפסיקים לפרגן גם כעבור שנים רבות.

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל

חלוקי נחל הם בדרך כלל, אבנים טבעיות, במראה חלק ובמגוון צבעים. בטבע ניתן לראות אבנים אלה במקווי מים, ליד נחלים ובריכות. המים מחליקים על האבן ויוצרים את המרקם החלק שלה. 

חלוקי נחל הם אביזר עיצובי שנפוץ בגינות רבות. השימושים של חלוקי הנחל הם רבים והם משמשים לחיפוי, בניית שבילים, מתאימים לתיחום וגידור של  אזורים או ערוגות בגינה. 

הגוונים השונים של חלוקי הנחל, לבן, גווני חום, גווני אפור ועד שחור, מאפשרים משחק ושילובים מעניינים ואפשרות עיצוב בצורות גיאומטריות שונות בהתאמה לסגנון מודרני.

יש לחלוקי נחל יתרון כאשר בוחרים לשתול בגינה צמחיית מים. גינות מעוצבות עם חלוקי נחל תהיינה חסכוניות במים. חלוקי הנחל מסייעים למנוע את התאדות המים בצמחים ולהפחתת השקיה. מומלץ להניח אותם קרוב ככל האפשר לצמחיה. 

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל ובריכות משרות אווירה אקזוטית ומספקות מראה עוצר נשימה, אין מי שישאר אדיש להן.

כאשר חפצים בגינה מעוצבת עם חלוקי נחל ובריכה, כדאי להצטייד בפרחים מתאימים כגון יקינטון, אירוס, נופר, שבטבט או לריופה.

את הבריכה מקימים בעזרת חפירה מוקדמת בהתאם לגודל הרצוי, ביצוע איטום מסיבי על ידי שימוש ביריעות PVC או הנחת בריכה ייעודית. לאחר שהנחנו את היסודות נתחם את השטח בעזרת חלוקי נחל, איתם ניצור את העיצוב, ולאחר מכן כל שנותר הוא למלא מים ולהנות מהבריכה.

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל
גינה בעיצוב חלוקי נחל

שבילים עם חלוקי נחל

גינה עם שביל חלוקי נחל לבנים
שביל עציצים עם חלוקי נחל
שבילים עם חלוקי נחל

שלל תוספות לחלוקי נחל

גינות מעוצבות עם דשא סינטטי

כאשר אתם בוחרים בעיצוב גינה עם דשא סינתטי, אתם בוחרים לנצל את היתרונות הרבים שיש לדשא הסינטטי על פני הדשא הטבעי. היתרון הראשון שיש לדשא סינטטי הוא החיסכון. הפחתה בכמות המים שמובילה להקטנה בעלויות התפעול של הגינה.

בריכה

בריכת שחיה או בריכת נוי הן אלמנטים אשר מוסיפים לגינה אלגנטיות ויוקרה. בתהליך העיצוב של הנוף הסובב את הבריכה צריך לקחת בחשבון שיקולים של התאמה לעיצוב הכולל של הבית עצמו, תחזוקה קלה, שיקולי פרטיות והסתרת הפעילות בבריכה ובגינה מעיני זרים וכן שיקולי בטיחות סביב הבריכה ובבריכה עצמה.  

 

גינה מעוצבת לצד בריכה
גינה מעוצבת עם דק
בניית דק איפאה
דק

גינה מעוצבת עם דק יכולה לכלול אלמנטים נוספים כגון בריכת שחייה או בריכת דגים. דק איכותי יכול להוסיף מראה כפרי לכל גינה שהיא, ולהקל מאוד על מלאכת התחזוקה.

כיום ישנם סוגים רבים של דקים, החל מדקים מעצים איכותיים ועד דקים סינתטיים לחלוטין. הדקים מגיעים במגוון צבעים וניתן לשלב אותם עם מגוון רחב של צמחייה.

גם כאשר מדובר בגינות גג אז דק הוא אחד הכוכבים הראשיים. גינת גג מעוצבת עם דק היא אופנתית מאוד וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. דק אשר חשוף לשמש ישירה מתחמם ומתקרר מהר מאוד, לרוב מהר יותר מאשר משטחי אבן ולכן מתאים לגינות עם שמש ישירה.

כדאי מאוד להקפיד על בחירת דק מסוג שאינו מחליק, בייחוד עם מדובר על גינה מעוצבת עם בריכה ודק לצדה.

אנחנו ממליצים להשקיע בסוג איכותי של דק, הן אם מדובר על דק סינטטי והן אם מדובר על עץ אמיתי. כמו כן, יש לתחזק את הדק על מנת לשמור על מראה טבעי וחוסן לאורך שנים.

גינות מעוצבות עם חלוקי נחל ושלל תוספות של נטע גינון

לסיכום, בתחום עיצוב הגינות יש שלל תוספות, בין אם מדובר בגינות מעוצבות עם חלוקי נחל שיש בהן או בריכה,  או דשא סינתטי מומלץ לתכנן מראש את מראה הגינה ולהתייעץ עם מומחים בתחום. מומחים לעיצוב גינות עם ניסיון רב, יוכלו להתרשם מהשטח, האקלים והסביבה ולתת את חוות הדעת שלהם אודות סוג הגינה המועדף עליכם. הם יוכלו להסביר את היתרונות והחסרונות של כל אלמנט ולספק לכם תובנות נוספות עליהן לא חשבתם. זכרו כי סוף מעשה במחשבה תחילה, ותכנון גינה מדוקדק וקפדני עתיד להיות חסכון של ממש לאורך זמן ולספק מראה מרהיב לאורך שנים.