ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

דק אורן

ראשי / מחירי דקים / דק אורן
490 ש"ח למטר כולל התקנה

דק אורן הוא לא רק אופצייה פופולרית לאזורי הבית החיצוניים, הוא גם תכליתי מאוד ורב־שימושי. במאמר זה נאפיין את אחד הדקים המבוקשים ביותר בארץ – נבחן את היתרונות ואת החסרונות שלו, נבדוק אילו סוגי דק אורן אפשר למצוא, ובאיזה טווח מחירים. רוצים להתקין עץ אורן במרפסת, בגינה או בחצר? עד שתסיימו לקרוא תדעו למה דק אורן הוא הדק האידיאלי לאזורים החיצוניים של הבית, ולמה כולם אוהבים אותו כל כך. מוכנים?

490 ש"ח למטר ש"ח למטר כולל התקנה

היתרונות של דק אורן

אי אפשר להתעלם מהיתרונות הרבים של דק אורן. עץ האורן הוא חומר גלם טבעי ומשובח. כיוון שהוא מקומי, הוא נמכר במחירים סבירים מאוד שמתאימים לכל כיס. כמו כן הוא מושלם לאקלים הארץ־ישראלי המאתגר ומתאקלם היטב בכל אזור בארץ.

בניגוד לדקים מחומרי גלם אחרים, דק אורן זמין לכל פרויקט בכל מקום ומתאים במיוחד לפרויקטים גדולים שמצריכים שימוש בלוחות דק גדולים ורבים. אחד היתרונות המובהקים של דק עץ אורן הוא היופי הטבעי שלו שמוסיף אופי וחמימות לכל אזור בבית. אין צורך לטפל בו או לתחזק אותו כדי לשמור על יופיו הטבעי.

עם זאת אפשר לשייף אותו מדי פעם, לאטום אותו ואף למרוח עליו שכבת הגנה כדי לשמור עליו מפגעי מזג האוויר. בכל הנוגע להתקנת הדק, יש לציין שחומר הגלם איננו שוקל הרבה, ולכן קל לחתוך אותו, לעצב אותו ולהתקין אותו אפילו לבד ללא עזרה מקצועית.

דק אורן

החסרונות של דק אורן

לדק אורן יש יתרונות רבים אך גם חסרונות מעטים שצריך להביא בחשבון. אחד החסרונות של דק מעץ אורן הוא רגישותו לריקבון, לתהליכי בלאי ולמזיקים. עץ אורן לדק הוא חומר גלם רך, וללא תחזוקה וטיפול נאותים הוא עלול להיפגע. בשל כך איטום וצביעה תקופתיים נחוצים כדי לשמור על יופיו ולהגן עליו. חיסרון נוסף הוא חוסר עמידות יחסי. דק אורן חשוף מאוד לפגעים ולשריטות באזורים עם תנועה מרובה וחפצים כבדים. עם זאת, טיפול קבוע, ניקיון חודשי ותחזוקה שיטתית יגנו עליו מפני פגעים ונזקים ויאפשרו לכם  ליהנות ממנו שנים רבות.

סוגים שונים של דק אורן

בניית דק אורן בגינה

יש כמה זנים של עץ אורן שמשמשים חומר גלם לדק ובהם עץ אורן צהוב דרומי, עץ ארז אדום מערבי ועץ אורן לבן מזרחי. לכל סוג יש מאפיינים ייחודיים, וכל סוג מתאים לסביבות אקלים שונות.

בכל הנוגע לגוונים של דק אורן, אתם יכולים למצוא רבגוניות מעניינת מצהוב בהיר ועד לענבר עמוק. הרבגוניות הטבעית הזאת היא יתרון מובהק לחובבי דק אורן ומאפשרת להם לבחור את הגוון המועדף עליהם, זה שהכי מתאים לסגנון העיצובי השלט באזורי הבית החיצוניים שלהם.

דק אורן – טווח מחירים

לפני שניכנס לנושא של מחיר לדק אורן, נזכיר שהעמידות שלו תלויה במידה רבה בזן שממנו מופק חומר הגלם, באיכות שלו וברמת התחזוקה המושקעת בדק. אף על פי שעץ אורן איננו עמיד כמו עצים קשים אחרים, כחומר גלם לדק הוא מחזיק מעמד מצוין אם הוא מקבל טיפול נאות ותחזוקה שוטפת לרבות שיוף, תיקוני צבע ואיטום שמגינים עליו מפני לחות, קרינת שמש חזקה ונזקי חרקים.

בנושא מחיר דק אורן אפשר לומר שהוא משתלם יותר בהשוואה לדקים מחומרי גלם אחרים טבעיים ומרוכבים כאחד. מחיר דק אורן למטר בנטע גינון  הוא 490 ש"ח כולל התקנה. המחיר מושפע מהזן המשמש כחומר גלם, האיכות שלו וגודל הפרויקט. עם זאת, למרות העלויות הראשוניות הסבירות חשוב להביא בחשבון עלויות תחזוקה בחלוף השנים ולשקלל גם אותן.

בניית דק אורן בנתניה
בניית אדניות עץ ודק אורן

למה כדאי להתקין דק אורן במרפסת, בגינה או בחצר?

לדק מעץ אורן יש יתרונות רבים – מחיר עץ אורן לדק, יופי טבעי ורבגוניות. אף על פי שיש לו חסרונות מסוימים כמו רגישות לריקבון וסף עמידות נמוך בניגוד לחומרי גלם אחרים, תחזוקה נכונה תעזור לכם להתמודד גם עם החסרונות הללו. התקנה מקצועית של דק אורן מבטיחה עמידות מצד אחד ואסתטיות מצד שני. הצוות המקצועי של נטע גינון מנוסה ומיומן בהתקנת דקים יפהפיים מעץ אורן ויכול לעזור לכם להגשים את חלום הדק אצלכם בבית – במרפסת, בגינה או בחצר – וליהנות ממנו במשך שנים רבות.

מחיר דק למטר כולל התקנה

דק איפאה + התקנה

דק איפאה מדרום אמריקה
735 למטר
 • מותאם לתנאי מזג האוויר הישראלי
 • עמידות לאורך זמן
 • תחזוקה נמוכה

דק במבוק + התקנה

דק במבוק בעל מראה טבעי
635 למטר
 • עלויות הרכבה נמוכות
 • מגוון אפשרויות עיצוב
 • תורם לאיכות הסביבה
פופולרי

דק אורן + התקנה

דק אורן הפופולרי ביותר בארץ
490 למטר
 • מותאם לתנאי מזג האוויר הישראלי
 • עמידות לאורך זמן
 • קל ונוח לעבודה

דק סינטטי + התקנה

דק סינטטי אוסטרלי במחיר מיוחד
735 למטר
 • מותאם לתנאי מזג האוויר הישראלי
 • עמידות לאורך זמן
 • תחזוקה נמוכה
הנמכר ביותר

*המחירים הנקובים הם עד גמר המלאי הקיים

דקים שהתקנו אצל לקוחותינו
שאלות ותשובות בנושא דק אורן

מהו דק אורן?

דק אורן הוא דק העשוי מעץ אורן, שהוא עץ רך בשימוש נפוץ הידוע במחיר הסביר והזמינות שלו.

 

באיזו תדירות עלי לאטום או לצבוע את דק האורן שלי?

תדירות האיטום או צביעה של דק עץ אורן תלויה בגורמים שונים, כגון חשיפה לשמש, אקלים ושימוש בדק. כהנחיה כללית, מומלץ למרוח איטום מגן או לצבוע כל 1-3 שנים כדי לשמור על מראה העץ ולהגן עליו מפני בליה.

 

האם דק מעץ אורן עמיד בפני בתנאי מזג אוויר שונים?

עץ אורן הוא עץ רך שיכול להיות רגיש לבליה, ריקבון וריקבון אם אינו מתוחזק ומוגן כראוי. זה עשוי לדרוש תחזוקה תכופה יותר בהשוואה לעצים קשים. עם זאת, עם התקנה נכונה, תחזוקה שוטפת וגימורים מגנים, דק עץ אורן יכול לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים בצורה סבירה.

להתקין דק אורן עם נטע גינון

להתקנה מקצועית של דק אורן יש יתרונות רבים, ולכן מומלץ להיעזר בצוות המיומן של נטע גינון.

אנחנו בנטע גינון מתמחים בהתקנת דקים מעץ אורן, ויש לנו הכלים, היכולת והניסיון להתאים כל דק לכל אזור בבית ולהבטיח התקנה טובה, איכותית ובטיחותית.

לא בטוחים לגבי הסגנון העיצובי? דברו איתנו. אנחנו נמליץ לכם על סוג העץ הטוב ביותר לפרויקט הביתי שלכם ונתקין את הדק במהירות לשביעות רצונכם המלאה.

מתלבטים לגבי התחזוקה התקופתית? הסירו התלבטות מליבכם, גם בשביל זה אנחנו כאן ונעשה הכול כדי לשמור על הדק שלכם יפה, שמור ומטופח. אז מה דעתכם? מוכנים להתקדם? דברו איתנו; דק האורן החדש שלכם מחכה לכם וגם אנחנו.

תפריט נגישות

הצעת מחיר משתלמת במיוחד

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!